موزه ­ی اسلحه کاخ کرملین STATE ARMOURY

این محل قدیمی­ترین موزه ­ی کشور روسیه می باشد و تاریخ تأسیس آن به قرن چهاردهم میلادی می­رسد.
در سال 1485 زمانی که ساختمان کنونی موزه­ ی اسلحه وجود نداشت، خزانه ه­ای که یک اتاق کوچک سنگی بود در محوطه­ی کرملین به­ منظور نگهداری این اشیاء گران بها احداث گردید. این ساختمان علاوه بر محل نگهداری این وسایل، شامل کارگاهی برای تولید اسلحه و جواهرات بود. اسلحه هایی که در آن­جا تولید می شد بیشتر جنبه­ ی تزئینی داشت، زیرا در ساخت آن ها از فلزات و سنگ های گران بها استفاده می شد. در قرن هجدهم میلادی تولید چنین اسلحه هایی متوقف گردید. در سال 1726 کلکسیون خزانه ه­ای امپراتوری روسیه نیز به این مجموعه اضافه گردید و در سال 1806 این محل درهای خود را به روی بازدیدکنندگان گشود و به موزه تبدیل گردید. تور روسیه
ساختمان فعلی موزه در سال 1840 توسط معمار روس، کنستانتین تن به سبک روسی بیزانس ساخته شد. این موزه اجرای وسیعی مانند تاج های امپراتوری­های روس، لباس های تزار و خانواده ­های آن ها، لباس نظامی و اسلحه های مربوط به جنگ های معروف تاریخ روسیه، انواع مختلف اسلحه، درشکه های باشکوه و بی­نظیر تزارها و از همه مهم­ تر شامل هدایای دربارهای سایر کشورها می باشد. موزه­ ی اسلحه در دو طبقه ساخته شده است که طبقه ­ی پایین مخصوص نگهداری لباس های خانواده­ ی تزار و شخص تزار، تاج ها، تخت های امپراتوری، درشکه ­های حاکمان روس و غیره می باشد. این مجموعه از قرون وسطی تا اوایل قرن بیستم جمع آوری شده است. بازدیدکنندگان می توانند تغییرات سبک هنری از سبک روسی بیزانس تا سبک های مدرن را مشاهده نمایند.
در نخستین سالن از طبقه­ ی اول، لباس های پتر کبیر هنگام سفر به آمستردام، لباس مخصوص تاجگذاری کاترین اول که با ریسمان های طلایی دوخته شده است، لباس عروسی و تاجگذاری کاترین کبیر، شنل همسر نیکلای و هم چنین لباس های رسمی رهبران روحانی روس که با رنگ­های سفید و آبی و با استفاده از نقره و جواهرات دوخته شده اند، لباس مخمل ایتالیایی آراسته به مروارید، الماس و زمرد که هدیه ­ی کاترین کبیر به رهبر دینی وقت روسیه است، نگهداری می گردد. در سالن بعدی تخت­های سلطنتی قرار دارند که از این مجموعه می­توان به تخت الماس متعلق به پدر پتر کبیر که با عاج فیل و هشتصد قطعه­ الماس ساخته شده است و هم چنین تخت سلطنتی ساخته شده با مروارید، هدیه ­ی شاه عباس اول اشاره نمود.
در سالن بعدی درشکه ها و وسایل سوارکاری تزارها قرار دارد، از جمله ­ی آن­ها می­توان به وسایل سوارکاری تزئینی هدیه­ ی ایران به میخاییل رومانف در سال 1635، وسایل سوارکاری کاترین کبیر هدیه ­ی سلطان عثمانی و وسایل شخصی بوریس گادونف تزار وقت روسیه که هدیه­ ی ایران و حاکمان لهستان بوده است، اشاره نمود.
در انتهای سالن درشکه­ی تزارها قرار دارد که قدیمی­ترین آن­ها درشکه­ای است که هدیه­ی شاه انگلیس به تزار روس می باشد. هم­چنین در این سالن می توان انواع درشکه های تابستانی و زمستانی و درشکه های مخصوص مراسم تاجگذاری را مشاهده نمود.
در طبقه­ ی دوم این موزه هدایای کشورهای مختلف به تزارهای روس و همچنین خزانه ­ی امپراتوری روسیه نگهداری می گردد.
در نخستین سالن این طبقه آثار طلاکاری و نقره ­کاری روسیه طی قرون 12 تا 16 قرار دارد که شامل شمایل، قاب کتاب دینی و ... می باشد که همگی با سنگ­های گران­بها تزئین شده اند.
در سالن بعدی ادوات و لباس­های جنگی کشورهای دیگر که به تزارهای روس هدیه شده ­اند، قرار دارد. لباس­های جنگی مصریان، آسیای مرکزی، ایران، ترکیه، اروپای غربی، رم و مدال های نظامی کشور روسیه از آن جمله هستند.
در سالن بعدی زیباترین و معروف­ترین کلکسیون تخم­ مرغ های موسوم به فابرژی قرار دارند که این تخم ­مرغ ها برای خانواده­ی تزارها و بنا به رسم قدیمی روس­ها که عید پاک به یکدیگر تخم­ مرغ هدیه می ­دهند، ساخته شده اند.
از جمله این تخم­ مرغ ها می­توان به ساعتی که با الماس ساخته شده است و تخم­ مرغ راه آهن بزرگ سیبری که مسکو را به شهر ولادی استوک متصل می کند و با جواهرات منطقه­ ی سیبری روسیه ساخته شده اند، اشاره نمود و خلاصه آن که این موزه فقط اسلحه نیست، بلکه مجموعه ای است گران­بها از اسلحه، جواهرات و ...
منبعک دلتابان 

خدمات مهاجرت و خدمات تور

تور مراکش

تور بالی

گردشگری
خدمات سفر ،خدمات حمل و نقل

بدروم ،تور بدروم ، سفر به بدروم