ویزای توریستی کانادا

بنا بر بررسي هاي اخير, هر ساله نزديک به بيش از ? ميليون نفر براي گردشگري به کانادا مي آيند.

 

اين عدد در برگيرنده افرادي است که يا شهروند کشورهايي هستند که نيازي به اخذ ويزا براي ورود به کانادا ندارند و يا از کشورهايي هستند که براي ورود بايد ويزاي اقامت موقت (Temporary Residence Visa) اخذ نمايند.

 

هر فرد براي رفتن به کانادا جهت گردشگري و يا ديدار به اقوام و بستگان نياز به اخذ ويزاي موقت و يا ويزاي توريستي کانادا دارد که براي اينکار بايد پاسپورت معتبر ارائه داده و در کنار آن افسر امور مهاجرتي را قانع سازد که پيش از اتمام اعتبار ويزاي خود، کانادا را ترک خواهد کرد.

مواردي که مي تواند براي افسر مهاجرتي نقش مثبتي ايفا کند : از جمله داشتن بستگان, همسر, شغل, پول، دارايي و … در کشور خود شخص است.

گردشگري در کانادا شما مي توانيد به شکل توريستي، براي ملاقات با خانواده و دوستان، انجام بيزينس و يا به شکل ترانزيت وارد کشور کانادا شويد

 يکي از راه هاي ورود به کانادا از اين طريق ملاقات با خانواده مي باشد. اگر شما والدين و يا پدربزرگ و مادربزرگ يک شهروند يا مقيم کانادا باشيد مي توانيد از طريق دريافت سوپر ويزا به اين کشور وارد شويد. براي ورود به خاک کانادا مي بايست واجد شرايط بودن شما مورد بررسي قرار گيرد تا به عنوان يک گردشگر واقعي که قصد بازگشت به کشور خود را پس از زمان مشخص شده اي دارد، وارد کانادا شويد.

 

مواردي که براي افسر مهاجرت کانادا حائز اهميت است شامل موارد زير مي باشد: وابستگي ها و هر آنچه شما را به کشور خودتان مرتبط مي کند. علت ديدار و ملاقات شما خانواده و دارايي هاي شما داراي ثبات سياسي و اقتصادي در کشور خودتان دعوت نامه از سوي فردي در کانادا به خاطر داشته باشيد: اثبات اينکه فرزند يا نوه ي شما داراي درامد قابل قبولي براي پذيرفتن شما در کاناداست حائز اهميت مي باشد. اظهارنامه اي رسمي مبني بر اينکه در طول سفر خود تحت حمايت مالي ميزبان خود هستيد الزامي مي باشد.

داشتن بيمه ي درماني کانادايي معتبر حداقل به مدت يک سال، الزامي است. تست پزشکي قبل از ورود به کانادا الزامي مي باشد.

طولاني تر کردن مدت اقامت در کانادا به عنوان گردشگر اگر قصد داريد مدت طولاني تري در کانادا اقامت داشته باشيد بايد براي آن درخواست دهيد. توجه داشته باشيد که مي بايست درخواست خود را حداقل 30 روز پيش از منقضي شدن مجوز اقامت خود ارائه داده و پيگيري نماييد.

 

چه مدت مي توان به عنوان گردشگر در کانادا اقامت داشت؟ افسر خدمات مرزي در فرودگاه تعيين مي کند که شما تا چه زمان حق اقامت در کانادا را داريد ولي به طور کلي اکثر گردشگران از زمان ورود به مدت 6 ماه مجوز اقامت دارند. چنانچه افسر تشخيص دهد که اين زمان بايد کوتاه تر باشد، تاريخ دقيق آن روي پاسپورت آورده خواهد شد.

 

چه تفاوتي بين ويزاي تکي و ويزاي مولتيپل وجود دارد؟

 

چنانچه قصد ورود به عنوان گردشگر را داريد بايد داراي ويزاي توريستي کانادا يا گردشگري باشيد که جزء ويزاهاي موقت محسوب مي شود. دو نوع ويزاي توريستي وجود دارد: ويزاي تکي و ويزاي مولتيپل. مدت اعتبار هر دو مشخص و محدود است و پس از منقضي شدن اعتباري نخواهد داشت. ويزاي مولتيپل اين امکان را به شما مي دهد تا بتوانيد در طول 6 ماهه ي مشخص شده به داخل و خارج کانادا رفت و آمد داشته باشيد بدون اينکه نيازي به درخواست مجدد براي هر ورود وجود داشته باشد.

 

مدت اعتبار اين نوع ويزا 10 ساله است و توجه داشته باشيد در صورت منقضي شدن پاسپورتتان، ويزا نيز يک ماه پيش از آن منقضي مي شود. ويزاي تکي تنها اجازه ي يک بار ورود به کانادا را به شما مي دهد يعني در صورتي که از کشور خارج شويد نياز به ويزاي جديدي براي ورود مجدد خواهيد داشت.

البته خروج از کانادا به قصد سفر به آمريکا، سن پير و ميکلون از اين قاعده مستثنا هستند. نکته ي مهم: از تاريخ 6 فوريه 2014 تمامي ويزاهاي گردشگري به عنوان ويزاي مولتيپل مورد بررسي قرار مي گيرد، حتي ويزاهايي که به شکل تکي درخواست شده اند.

 

پرونده ي من براي اقامت دائم کانادا در حال بررسي در سفارت است، آيا مي توانم به عنوان يک گردشگر وارد کانادا شوم و در آنجا منتظر ويزاي دائم خود بمانم؟

 

شما مي توانيد قبل از دريافت ويزاي دائم به عنوان گردشگر وارد کشور شويد ولي توجه نماييد که مي بايست به هر حال براي ويزاي گردشگري خود اقدام نماييد.

نکته ي بسيار مهم: داشتن ويزاي گردشگري معتبر هيچگونه تضميني براي ورود به کانادا به شما نمي دهد. افسر خدمات مرزي تعيين مي کند که شما مجوز ورود به خاک اين کشور را داريد يا نه و اينکه مدت زمان حضورتان چقدر خواهد بود. در صورت رد شدن ويزا چکار بايد انجام دهم؟

 

تنها راه اقدام مجدد براي درخواست ويزا است ولي توجه داشته باشيد که اين درخواست مجدد مستلزم تغييرات اساسي در شرايط شما و اطلاعات جديد مهم و تعيين کننده مي باشد.

 

قصد مسافرت همراه خانواده را دارم، آيا مي توانم براي کل خانواده درخواست تنها يک ويزا را بدهم؟

خير، درخواست ويزا براي هر يک از اعضاي خانواده بايد جداگانه انجام پذيرد. شما مي توانيد همه ي درخواست ها را در يک پاکت مشترک همراه با يک رسيد پرداخت مشترک همه ي اعضاي خانواده تحويل دهيد.

 

گردشگر تجاري کيست؟

 

گردشگر تجاري کسي است که به کانادا مي آيد تا: فعاليت هاي بيزينسي و معاملاتي بين المللي انجام دهد.

بدون ورود مستقيم به بازار کار کانادا اين فعاليت را انجام دهند.

براي مثال براي ملاقات با کمپاني هايي که با آنها مراودات تجاري دارند و يا افرادي که از سمت کمپاني هاي کانادايي دعوت شده اند تا دوره هاي آموزشي را در کانادا بگذرانند. اينگونه افراد نيازي به ويزاي کاري ندارند. گردشگران تجاري بايد نشان دهند که منبع درآمد اصلي آنها و همچنين مکان تجارتشان در جايي خارج از کاناداست.

در صورتي که شما کاري براي کمپاني کانادايي انجام مي دهيد، براي مثال براي بستن قرارداد از کمپاني خود مامور شدهايد تا به کانادا بياييد، ديگر گردشگر محسوب نمي شويد و بايد ويزاي کاري دريافت نماييد. در نتيجه گردشگران تجاري و افراد تاجر کاملا متفاوت هستند و مي بايست پروسه ي متفاوتي را طي نمايند.

خدمات مهاجرت و خدمات تور

تور مراکش

تور بالی

گردشگری
خدمات سفر ،خدمات حمل و نقل

بدروم ،تور بدروم ، سفر به بدروم