درباره کانادا و مهاجرت به این کشور

انتخاب محل زندگي شما پس از ورود به کانادا يکي از مهمترين تصميماتي است که شما قبل از مهاجرت کانادا بايد اتخاذ نماييد. با استفاده از اطلاعات زير و بخش درباره کانادا اين انتخاب براي شما آسان تر مي شود.
درباره جغرافياي کانادا:
کانادا شمالي ترين کشور قاره ي آمريکا و دومين کشور بزرگ جهان است که از شمال به اقيانوس منجمد شمالي، از شرق به اقيانوس اطلس، از غرب به اقيانوس آرام و از جنوب به کشور آمريکا منتهي مي شود. مساحت کلي کشور کانادا ????????? کيلو متر مربع مي باشد. از نگاهي ديگر کشور کانادا ? برابر ايران و ?? برابر کشور انگليس است.
کانادا به ?? استان و ? قلمرو تقسيم شده‌است. استان‌ها در مجموع استقلال زيادي از دولت مرکزي دارند، اما، درجه? اين آزادي عمل در نزد قلمروها کمتر است. مهم‌ترين استان از لحاظ اقتصادي و سياسي، استان انتاريو مي‌باشد که شهرهاي تورنتو و اتاوا در آن قرار دارد. کبک، آلبرتا، بريتيش کلمبيا، مانيتوبا، نيوبرانزويک، نيوفاندلند و لابرادور، نووااسکوشيا، اونتاريو، جزيره? پرينس ادوارد و ساسکاچوان استان‌هاي اين کشور هستند. ? قلمروي آن خطه? شمال غرب، نوناووت و يوکان است.
جمعيت کانادا بر طبق آخرين گزارش اداره آمار کانادا ، بيش از سي و سه ميليون و ششصد هزار نفر است. حدود ??? مردم کانادا در شهرهايي که کمتر از ??? کيلومتر تا مرزهاي آمريکا فاصله دارند زندگي مي‌کنند.
درباره حکومت کانادا:
حکومت کانادا “دموکراتيک فدرال” است و توسط دو بخش حکومتي استاني و کشوري اداره مي شود. مسئوليت ها و قدرت در بين دولت هاي استاني و دولت مرکزي (کشوري) تقسيم شده است.
درباره اقتصاد کانادا:
کانادا يکي از ثروتمندترين کشورهاي جهان محسوب مي‌شود و اقتصاد آن از تنوع و گوناگوني فراواني برخوردار است. کانادا در بين ?? کشور اول توليد کننده دنيا قرار مي گيرد. بيشترين شرکت هاي توليدي کانادا در ? استان کبک و انتاريو قرار دارند. از توليدات کشور کانادا مي تواند به مواد غذايي، چوب، کاغذ، توليدات فلزي، صنايع شيميايي و نفت اشاره کرد.
درباره سيستم آموزشي در کانادا :
مسئوليت نظارت و اداره سيستم‌هاي آموزشي در کانادا بر عهده دولت‌هاي ايالتي است و به همين دليل سيستم آموزشي از ايالتي به ايالت ديگر متفاوت است. معمولا سيستم آموزشي به آموزش ابتدايي، متوسطه (دبيرستان‌ها)، و آموزش عالي (دانشگاه‌ ها و کالج‌ ها) تقسيم مي‌شود آموزش درکانادا تا سن ?? سال اجباري است (به استثناء ايالت‌هاي انتاريو و نيوبرانزويک که در آنها آموزش تا ?? سالگي اجباري است) و دانش آموزان تا سطح ?? درمدارس ابتدايي و متوسطه آموزش مي‌بينند. مدارس خصوصي و عمومي در سراسر کشور وجود دارند و اکثر مدارس ابتدايي و دبيرستان‌ها “عمومي” و به عبارتي رايگان هستند. سال تحصيلي مدارس معمولا از اواخر ماه آگوست يا اوايل سپتامبر آغاز و تا اواخر يا نيمه ژوئن ادامه دارد. اغلب ايالت‌ها و نواحي برنامه پيش دبستاني براي آماده کردن دانش‌آموزان کلاس اول دبستان تدارک ديده‌اند. تحصيلات ابتدايي از سطح ? تا سطح ? يا ? را شامل مي‌شود و دانش‌آموزان تحصيلات خود را تا سطح ?? در دبيرستان ادامه مي‌دهند. ساکنين کانادا پس از دريافت ديپلم دبيرستان مي‌توانند در دانشگاه‌ ها و يا کالج‌ هاي کانادا ادامه تحصيل دهند که البته ادامه تحصيل در اين مراکز رايگان نبوده و دانش‌آموز بايستي شهريه مربوط به دانشگاه يا کالج مورد نظر را بپردازد. با اين حال دولت بيش از نيمي از هزينه تحصيلات دانشگاهي را پرداخت مي کند. سال تحصيلي دانشگاهي به طور معمول از اواخر آگوست يا اوايل سپتامبر آغاز و تا پايان ماه آوريل ادامه مي‌يابد.
درباره ي بهداشت و درمان در کانادا :
کانادا داراي يک سيستم يکپارچه بهداشت و درمان مي باشد که امکانات مساوي اي را در اختيار شهروندان خود قرار مي دهد. کليه ي هزينه هاي در ماني (به غير از دارو) در کشور کانادا رايگان مي باشد.
درباره ي فرهنگ کانادا:
با داشتن فقط ?? ميليون جمعيت کانادا يکي از کم جمعيت ترين کشور هاي دنيا در مقايسه با وسعت آن مي باشد . در اين کشور بيش از ??? فرهنگ مختلف وجود دارد. با توجه به فرهنگ هاي مختلف در اين کشور کانادا يکي از بهترين منطقه هاي دنيا براي مهاجرين طلقي مي شود. نزديک به نيمي از جمعيت کشور کانادا از کشورهايي به غير از انگليس و فرانسه مي آيند.
مهاجرت به کانادا:
کانادا سالانه با بيش از ??????? مهاجر جديد يکي از مهاجر پذير ترين کشورهاي دنيا مي باشد. روش هاي بسياري براي مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم اين کشور وجود دارد.
شهروندي کانادا:
کساني که با ويزاي اقامت دائم کانادا به اين کشور مهاجرت نموده‌ و کارت اقامت دائم (PR Card) دريافت کرده‌اند براي اينکه بتوانند کارت اقامت دائم خود را، که پنج سال اعتبار دارد، تمديد کنند بايد طي پنج سال حداقل به مدت دو سال در کانادا سکونت و حضور فيزيکي داشته باشند. يک مقيم دائم کانادا در صورتي که واجد شرايط باشد مي‌تواند براي کسب شهروندي کانادا (Citizenship) نيز اقدام کند. البته كسب تابعيت كانادا براى مهاجران اين كشور اجبارى نيست و تا زمانى كه بخواهند مى‏توانند به صورت مهاجر در اين كشور زندگى كنند مشروط به اينكه وضعيت اقامت قانونى خود را در كانادا حفظ و قوانين کانادا را رعايت نمايند.
يک مقيم دائم براي آنکه بتواند شهروند کانادا شود و درخواست تابعيت کانادايي بدهد بايد واجد شرايط خاصي به شرح زير باشد:
سن متقاضي شهروندي يا اصطلاحا سيتي‌زني کانادا نبايد کمتر از ?? سال باشد و بايد حداقل سه سال (???? روز) حضور فيزيکي خود در کانادا طي چهار سال قبل از زمان ارائه درخواست را به اثبات برساند. والدين مي‌توانند براي فرزندان يا فرزندخواندگان زير ?? سال خود جهت کسب شهروندي اقدام کنند. فرزندان زير ?? سال بايد مقيم دائم کانادا باشند ولي مانند والدين خود الزامي براي حضور فيزيکي حداقل ? ساله در کانادا ندارند.
متقاضي شهروندي علاوه بر شرايط فوق بايد آزمون يا مصاحبه‌ مخصوص اخذ شهروندي را نيز پشت سر بگذارد. كودكان زير ?? سال و بزرگسالان بالاى ?? سال نيازى به شرکت در آزمون ندارند و از دادن امتحان معاف هستند. در آزمون يا مصاحبه شهروندي سؤالاتي در زمينه تاريخ، جغرافيا، حقوق و وظايف شهروندي، سيستم حکومتي کانادا و انتخابات سراسري در اين کشور پرسيده مي‌شود و از اين طريق دانش عموم متقاضي در مورد کانادا مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد. سوالات به زبان انگليسي يا فرانسه است و طبيعتا آشنايي با يکي از اين زبان‌ها در حدي که بتوان سؤالات را درک نموده و به آنها پاسخ داد براي قبولي در آزمون لازم است.

خدمات مهاجرت و خدمات تور

تور مراکش

تور بالی

گردشگری
خدمات سفر ،خدمات حمل و نقل

بدروم ،تور بدروم ، سفر به بدروم