نگاهی به بهترین جاذبه‌های گردشگری زیرزمینی دنیا

چهار جاذبه‌ گردشگری زیرزمینی در سه قاره بیشترین گردشگران را جذب خود می‌کنند.
سایت «ورلد هالیدی» در گزارشی به معرفی چهار مقصد برتر گردشگری در چهار کشور و در سه قاره پرداخته که …
چهار جاذبه‌ گردشگری زیرزمینی در سه قاره بیشترین گردشگران را جذب خود می‌کنند.
سایت «ورلد هالیدی» در گزارشی به معرفی چهار مقصد برتر گردشگری در چهار کشور و در سه قاره پرداخته که طی سال‌های اخیر با مطرح کردن خود به‌عنوان جاذبه‌های برتر گردشگری زیرزمینی به مقاصد برتر گردشگری کشورهایشان تبدیل شده‌اند.

«گورستان زیرزمینی»ـ فرانسه
«گورستان زیرزمینی» در شهر پاریس که به «امپراطوری مرگ» شهرت داشته و در قرن ۱۸ برای دفن مردگان به‌ویژه قربانیان بیماری واگیردار احداث شد، در دالان‌هایی در زیر پاریس واقع شده و در آن می‌توان هزاران جمجمه و اسکلت انسان را که به صورت صلیب در کنار هم قرار گرفته‌اند را مشاهده کرد. بخش‌هایی از گورستان زیرزمینی پاریس از سال‌ها قبل به موزه تبدیل شده و سالانه میزبان هزاران گردشگر از سراسر جهان است.

 

معدن شفابخش «رادون»ـ آمریکا
معدن شفابخش «رادون» در ایالت مونتانا آمریکا در سال ۱۹۲۴ برای استخراج نقره و سرب راه‌اندازی شد و پس از چندین سال به دلیل وجود مواد رادیواکتیو که مرگ ده‌ها کارگر را در پی داشت، تعطیل شد. در سال ۱۹۴۹ و پس از بازدید یک فرد بیمار از این معدن که بهبودی وی را در پی داشت، محققان به خاصیت شفابخش مواد رادیواکتیو معدن رادون با قرار گرفتن در کنار آنها برای زمانی کوتاه پی بردند. معدن شفابخش رادون از آن زمان تاکنون به یکی از جاذبه‌های گردشگری آمریکا تبدیل شده است.

غارهای «باتو»ـ مالزی
مجموعه غارهای «باتو» در حومه شهر کوآلالامپور در مالزی واقع شده و همواره به دلیل زیبایی بی‌نظیرش مورد توجه گردشگران بوده است. این غارها که قدمتی چند میلیون ساله دارند، در زمان‌های مشخصی از سال میزبان چندین مراسم مذهبی هندو هستند که این رویدادها سالانه هزاران گردشگر را راهی مالزی می‌کنند.

معدن نمک «ویلیچکا»ـ لهستان
معدن نمک «ویلیچکا» در شهری به همین نام در جنوب کشور لهستان واقع شده و می‌توان آن را یکی از قدیمی‌ترین معادن نمک جهان لقب داد. در دیواره‌های معدن ویلیچکا که از قرن سیزدهم میلادی تا سال ۲۰۰۷ فعال بود، هزاران اتاق و مجسمه نمکی توسط هنرمندان و یا کارگردان معدن خلق شده‌اند که سالانه بیش از یک میلیون گردشگر را به این معدن که دریاچه‌ای زیبا و کلیسایی که تمامی بخشهای آن بلورهای نمک ساخته شده را در خود جای داده، می‌کشاند. 

خدمات مهاجرت و خدمات تور

تور مراکش

تور بالی

گردشگری
خدمات سفر ،خدمات حمل و نقل

بدروم ،تور بدروم ، سفر به بدروم