هزینه های زندگی در کشور استرالیا

بطور کلي هزينه ها از يك ايالت به ايالت ديگر و حتي در مناطق مختلف يك ايالت متفاوت است و به ميزان زيادي به منطقه اي كه در آن زندگي مي كنيد و شيوه زندگي شما بستگي دارد ، بعنوان مثال سيدني داراي بالاترين هزينه هاي زندگي و آدلايد داراي کمترين مي باشد. قيمت لوازم ضروري مثل غذا، نوشيدني و لباس نسبتا پايين است ولي در مورد محصولات صنعتي چنين نيست، چرا كه بسياري از آنها از خارج از كشور وارد مي شوند. قيمت خودروهاي وارداتي از برخي كشورهاي اروپاي غربي و آمريکا گرانتر است. مهاجرت به استراليا

هزينه هاي زندگي در استراليا را مي توان بصورت زير دسته بندي نمود: ( البته اينها هزينه هاي کلي هستند و هزينه هاي ديگري مانند پوشاک ?بهداشت و درمان و تفريح و سرگرمي نيز وجود دارد .)

هزينه اجاره خانه : اجاره خانه در استراليا بصورت هفته اي پرداخت مي شود. خانه ها در استراليا شامل يونيت يا آپارتمان و ويلا / هاوس مي باشد. اجاره خانه به عوامل مختلفي همچون موقعيت واحد در شهر?تعداد خواب و نوع واحد بستگي دارد. بطور کلي خانه ها يا بصورت استوديو (بدون اتاق خواب) هستند که اجاره پايين تري دارد و يا داراي يک يا چند اتاق خواب مي باشند. بطور متوسط خانه مورد نظر از 200 دلار تا 500 دلار در هفته ميتوان اجازه نمود . همانطور که گفته شد رقم اجاره بستگي به شرايط و موقعيت خانه دارد.

هزينه خوراک : بطور متوسط هزينه غذايي در يک هفته براي يک زوج بين 100 تا 150 دلار مي باشد.

هزينه وسيله نقليه : در استراليا وضعيت وسايل نقليه عمومي بسيار خوب است و براحتي ميتوان براي سفرهاي درون شهري از آن استفاده نمود . وسايل نقليه عمومي شامل اتوبوس ?قطار شهري و تاکسي مي باشد. بطور متوسط هزينه بليط اتوبوس و قطار شهري بين 1 دلار و بيست سنت تا 3 دلار متغير است . بنابراين اين هزينه بين 50 تا 80 دلار در يک هفته ميباشد .

هزينه هاي شارژ : در استراليا هزينه آب و برق پايين است بطوريکه برخي از خانه ها داراي گاز نيستند و تمامي وسايل آن با برق کار مي کند. بطور متوسط در ماه 100 تا 300 دلار هزينه برق و گاز و آب ميباشد . سيستم تلفن داراي هزينه اجاره ماهيانه حدودا 30 دلار است .

با توجه به در نظر گرفتن اين هزينه ميتوان گفت که هزينه زندگي در استراليا هزينه اي بين 2000 تا 2500 دلار در ماه ميباشد که در سال هزينه اي بالغ بر 20000 تا 25000 دلار ميباشد. 

خدمات مهاجرت و خدمات تور

تور مراکش

تور بالی

گردشگری
خدمات سفر ،خدمات حمل و نقل

بدروم ،تور بدروم ، سفر به بدروم