سفر به مراکش؛ سلطان صحراها

مراکش کشوری است ساحلی در شمال غربی آفریقا که با اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه احاطه شده است؛ کشوری درست روی لبه صحرای آفریقا با دره های وسیع و بزرگ ترین و داغ ترین بیابان های گرمسیری که شبیه به هیچ جای دیگری در دنیا نیست!
بنا به گزارش آکاایران : بدون تردید صحرا یکی از زیبایی های بی مثال مراکش است. دیدن تپه های شنی، چادرهای صحرانشینان و خوابیدن زیر آسمان پرستاره صحرا از فرصت هایی است که فقط و فقط در سفر به مراکش نصیب تان می شود؛ کلیسای نوتردام، نیومدینا، مدرسه علی بن یوسف، قصر البدیع و بالاخره گذرگاه کوهستانی تیزی نتیشکه و آبشار اوزود که آبشاری است به ارتفاع 110 متر، همه در شمار جاذبه های گردشگری مراکش قرار دارند؛ جاذبه هایی که هنگام سفر به این کشور باید برای دیدن یک یک آنها برنامه ریزی دقیقی داشته باشید!
شهر سرخ
در میان شهرهای کشور مراکش، شهر مراکش به خاطر جاذبه های تاریخی که دارد انتخاب اغلب گردشگران است. هنگام ورود به این شهر که خیلی ها آن را به نام شهر جادویی می شناسند باید خودتان را برای دیدن سبک متفاوتی از معماری آماده کنید. تور مراکش نوروز 95
,سفر به مراکش؛ سلطان صحراها مراکش,صحرا,گردشگری,دیدنی های جهان از هر پنج قاره


باغ ماژرول
در سفر به مراکش یکی از نقاطی که تصورش همیشه در ذهن تان باقی می ماند باغ آبی ماژرول است. این باغ به خاطر ترکیب بیش از 300 گونه گیاهی از گوشه کنار دنیا در رنگ هایی کاملا هماهنگ و مهم تر از همه انتخاب رنگ آبی برای دیواره هایش تبدیل به یکی از زیباترین باغ های جهان شده است.
بازار جماع الفنا
اهل خرید باشید یا نباشید بازار خیابانی تنگ و باریک جماع الفنا یا همان میدان معرکه گیری با همه شلوغی و همهمه ای که خاص بازارهای مراکشی است شما را به خودش جلب می کند! جماع الفنا هزارتوی بی پایانی است پر از پارچه های مراکشی و ادویه های محلی که نه تنها عطرشان هرگز از ذهن پاک نمی شود بلکه در کنار تصویر رقص مارها و آکروبات بازی میمون ها برای همیشه در ذهن تان ثبت می شود.
منبع:اکاایران