اقتصاد کانادا و تاثیر آن در مهاجرت

اقتصاد کانادا در تصميم مهاجرت کانادا شما بي تاثير نيست ، کانادا عضوي از سازمان مشارکت اقتصاد و توسعه OECD و گروه G8 است. اين کشور داراي اقتصاد بازار آزاد است که نسبت به ايالات متحده وابستگي بيشتري به دولت دارد،
ولي مداخلات اقتصادي دولتي آن کمتر از اکثر کشورهاي اروپايي است. در دهه هاي گذشته، پس از گذراندن دوره اي از اغتشاش، اقتصاد اين کشور به سرعت پيشرفت کرد و نرخ بيکاري پايين آمد و دولت بزرگ آن کوچک شد و به دولت فدرال بدل شد. امروزه سيستم اقتصادي اين کشور بر پايه بازار، الگوي توليد و استانداردهاي زندگي بسيار شبيه به اقتصاد ايالات متحده است. يکي از تفاوت هاي قابل تشخيص در ساختار اقتصادي آمريکا و کانادا اين است که کانادا بيشتر صادرکننده است اما آمريکا بيشتر يک وارد کننده کالا مي باشد. بيشتر صنعت توليدي کانادا در اونتاريو و کبک واقع شده اند، جايي که توليد وسايل موتوري شامل بزرگترين بخش در اين صنعت است. ساير بخش هاي توليدي مهم عبارتند از غذا و نوشيدني، کاغذ و محصولات وابسته، فلزات اوليه، فلزات از پيش ساخته شده، محصولات پتروشيمي و شيميايي. مناطق آتلانتيک، پرارير، پاسيفيک بيشترين منابع طبيعي وابسته به اقتصاد را دارا مي باشند. ايالت آتلانتيک داراي صنعت شيلات، جنگل و معدن مي باشد، ولي ايالت پرارير وابسته به کشاورزي و سوخت هاي معدني مي باشد. بخش هاي اوليه بريتيش کلمبيا شامل جنگل داري، معدن و صنعت توريست مي باشد. از صادرات عمده اقتصادي کانادا مي توان به: وسايل نقليه، محصولاتي با فن آوري بالا، نفت و گاز طبيعي، فلزات و محصولات بر گرفته شده از جنگل و مزارع اشاره کرد. آنچه که واردات عمده کانادا را دربرمي گيرد، عبارتند از: ماشين آلات و تجهيزات صنعتي مخابراتي و الکترونيکي، لوازم اتومبيل، مواد صنعتي (آهن و فولاد، فلزات گران قيمت، مواد شيميايي، پلاستيک، پنبه، پشم و ساير منسوجات)، محصولات توليدي و غذا. اين کشور از نظر اهميت دادن به بخش صنايع پايه با ديگر کشورهاي جهان اول تفاوت هايي دارد و دو صنعت نفت خام و چوب بري هم در اين کشور جزء مهم‌ترين صنايع به حساب مي آيد. کانادا يکي از معدودترين کشورهاي پيشرفته اي است که صادرکننده انرژي خالص در جهان است. کانادا داراي ذخاير وسيعي از گاز طبيعي در سواحل شرق و منابع بزرگ گاز و نفت در آلبرتا، بريتيش کلمبيا و ساسکاچوان است.
در منطقه وسيع اتاباسکا تارسندز، منابع نفت و گاز فراواني است که با استخراج آن ها، کانادا به دومين کشور داراي ذخاير نفت و گاز در جهان بعد از عربستان صعودي تبديل شده است. در کبک، بريتيش کلمبيا، نيوفانلند و لابرادور، انتاريو و مانيتوبا، انرژي الکتريکي ارزان است و از آنجا که به ضرر محيط زيست نيست، استفاده‌ گسترده‌اي از آن مي شود. اين کشور همچنين يکي از عرضه کنندگان اصلي محصولات کشاورزي است که منطقه استپ اين کشور يکي از مهم‌ترين عرضه کنندگان غلات مثل گندم و انواع ديگر در دنياست. کانادا بزرگ‌ترين توليد-کننده اورانيوم و روي و بسياري از محصولات منابع طبيعي همانند طلا، نيکل، آلومينيوم و سرب است. اگر نگوييم اکثر شهرها ولي تعداد زيادي از مردم شهرها در بخش شمالي که انجام کشاورزي در آن مشکل است، به خاطر نزديکي به منابع و معادن، از راه صنعت معدن و با استفاده از منابع چوب زندگي مي گذرانند. کانادا همچنين داراي بخش صنايع نسبتاً بزرگي است که در کبک و انتاريو جنوبي قرار دارد که صنعت اتومبيل سازي در آن اهميت خاصي دارد. کانادا وابستگي بالايي به بخش تجارت بين المللي خصوصا تجارت با ايالات متحده دارد. قراردادهاي تجارت آزاد ميان آمريکا کانادا، باعث افزايش قابل توجهي در برقراري مناسبات اقتصادي و تجاري با ايالات متحده شد، و امروزه نيز بيشترين سرمايه گذاري خارجي در کانادا توسط آمريکا صورت مي پذيرد. از سال ????، کانادا مؤفق شد که از رکود اقتصادي فاصله بگيرد و از نظر کارکرد امور اقتصادي و رشد ناخالص محصول داخلي در ميان اعضاي گروه ? همچنان بهترين باقي بماند و اين بيانگر ساختار استخدامي قوي اين کشور است. نمودار زير نوليد ناخالص محصول داخلي از سال ???? تا ???? نشان مي دهد. طي يک دهه گذشته شرايط اقتصادي کانادا تغييرات زيادي داشته است. يکي از مهم‌ترين جنبه‌هاي اين دگرگوني، رشد حضور زنان در اقتصاد اين کشور ?? ميليون نفري است. دلار کانادا واحد پولي کشور است و اسکناسهاي رايج 5 دلاري، 10 دلاري، و 20 دلاري است اما اسکناسهاي 50 و 100 دلاري نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد. سکه‌هاي رايج در کانادا عبارتند از پِني (يک سنتي)، نيکل (5 سنتي)، دايم (10 سنتي)، کوارتر (25 سنتي)، لوني (يک دلاري) و توني (دو دلاري).سکه يک دلاري کانادا را به علت تصوير مرغي (به نام loon) که در يک روي آن قرار دارد، لوني و به تبع آن دو دلاري را توني مي‌نامند.

خدمات مهاجرت و خدمات تور

تور مراکش

تور بالی

گردشگری
خدمات سفر ،خدمات حمل و نقل

بدروم ،تور بدروم ، سفر به بدروم