مراکش

دلیل قرمز بودن تمامی ساختمانها و بناها در این شهر، شهر مراکش با نام شهر سرخ (حمرا) نیز شناخته می‌شود این شهر یکی از مهم‌ترین شهرهای گردشگری کشور مراکش است و میدان جامع فنای آن یا میدان معرکه گیری از جاذبه‌های فرهنگی و گردشی مراکش است. مرکز شهر با نام Medina of Marrakesh در سال ۱۹۸۵ جزو مناطق تحت حمایت یونسکو به ثبت رسیده است. در این شهر نیمی از موتورسواران زن هستند. اگر چه در سایر شهرهای مغرب نیز زنهای موتور سوار دیده می شوند ولی تعداد آنها در این شهر قابل توجه تر است.
با توجه به اینکه اروپا مهمترین بازار صادارتی مراکش است، رکود اقتصادی حاکم براین قاره باعث افت رشد اقتصادی مراکش شده است. با این وجود برداشت چشمگیر محصولات کشاورزی در سال جاری از اثرات مهلک رکود اقتصادی خواهد کاست. در این راستا دولت برنامه‌های سرمایه گذاری عمومی را در دستور کار خود قرار داده است.
تاریخ مراکش با بربرها آغاز میشود، بربرها سکنه اولیه و اولین قومی بودند که از اواخر هزاره دوم قبل از میلاد در این منطقه ساکن شدند. در سال 146 قبل از میلاد، هنگامی که روم باستان در طی گسترش امپراطوری خود، کارتاژ را تسخیر کرد، بر این منطقه نیز مسلط شد و شواهد حضور رومیان در آنجا، همچنان در خرابه های ولوبیلیس (Volubilis) وجود دارد. تور مراکش نوروز 95
در این شهر مي توان واحدهای مناسبی برای کرایه پیدا كرد. اکثر این آپارتمانها دارای اتاقی به نام سالن مغربی است. این اتاق به منظور پذیرایی از میهمان به سبک خاص مغربی مبله می شود. نقاشی دیوارها در مغرب به سبک ویژه ایست و توسط مل و رنگ به شکل براق و بدون بتونه انجام می شود.
حمل و نقل عمومي در مراكش با استفاده از تاكسي،‌ اتوبوس و قطار امكان پذير مي باشد. اتوبوس ارزانتر و خاطره انگيزتر بوده و مي توان با جو شهر و مردم بيشتر آشنا شد. بيشتر تاكسي ها مجهز به تاكسي متر بوده ولي اغلب آنها كار نمكنند. پس حتما قبل از سوار شدن مبلغ را با راننده نهايي كنيد. استفاده از قطار راحتر ولي گرانتر مي باشد. 

خدمات مهاجرت و خدمات تور

تور مراکش

تور بالی

گردشگری
خدمات سفر ،خدمات حمل و نقل

بدروم ،تور بدروم ، سفر به بدروم