قبرس شمالی

قبرس شمالی ، یا همان قبرس ترک نشین ، تحت تسلط ترک هاست و پایتخت آن نیز میان ترک ها و یونانی ها تقسیم شده است.
اختلاف ترک و یونانی ها باعث شد تا این کشور به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شود ، قسمت ترک نشین سرانجام در سال 1983 استقلال خود را اعلام کرده و نام مستقلی به نام جمهوری ترک قبرس شمالی ، را برای خود برگزید.(تور قبرس شمالی)

صنایع دستی :
قلابکاری لفکارا یکی از سنن قبرس باستان می باشد . نمونه هایی از روتختی و رومیزی های ابریشمی ، قالیبافی ، فرش بافی از سوغاتی های بسیار جذاب این منطقه است.

سواجل زیبای قبرس شمالی از جذابیت های اصلی این منطقه محسوب می شود. سواحل جذب شنی و طلایی رنگ توریست های زیادی را به سمت خود جذب می کند تا لحظات زیبا و پر از آرامش را در این سواحل سپری کنند.

جاذبه ها
گیرنه :
منطقه ای جذاب که کوه و دریای آن همیشه مورد توجه توریست های منطقه بوده است . این منطقه علاوه بر جذابیت های طبیعی از لحاظ فرهنگی تاریخی نیز غنی می باشد . باستان شناسان به این منطقه اهمیت زیادی می دهند. بقایای تاریخی این منطقه بسیار قدیمی و با ارزش است.

فاماگوسا:
منطقه ای که تعدد سواحل زیبای آن بسیار زبان زد می باشد . این سواحل زیبا با شن های طلایی آن جلوه ی خاصی به این منطقه بخشیده است.

نیکوزیا :
این شهر ، پایتخت قبرس می باشد . جمعیتی حدود 73.000 نفر دارد و تنها پایتخت در جهان است که پایتخت دو کشور می باشد !

این شهر به دو قسمت تقسیم شده و نصفی از آن مربوط به قبرس ترک و نصفه ی دیگر آن مربوط به قبرس یونانی (قبرس اروپایی) می باشد.