درباره مارماریس

مارماريس منطقه‌اي است در مجاورت درياي مديترانه و اژه که با کوهستان‌هاي جادويي محصور شده است. اين شهر در جنوب غربي ترکيه بوده و از شمال به خليج گکوا از جنوب با درياي مديترانه از شرق با شبه جزيره داتچا و از غرب با درياچه کوي جييز ارتباط دارد. قدمت اين شهر به شش قرن قبل از ميلاد مسيح بازمي‌گردد و در زمره شهرهايي است که بيشترين بازديدکنندگان ترکيه را به خود جذب مي‌کنند. فراواني گردشگاههاي موجود در کناره سواحل طولاني ، وجود بنادر طبيعي ، نزديکي به شهرهاي آنتيک ، زيبايي هاي طبيعي ، گياهان گرمسيري، نوار ساحلي با صخره‌هايي بزرگ، غارهاي زيبا ، آب زلال و فيروزه‌اي ، امکانات تور آبي ، بنادر مدرن کشتيهاي تفريحي ، امکانات مناسب خليج براي هر نوع ورزشهاي آبي ، از هتلهاي 5 ستاره تا پانسيونهاي بسيار خوب ، شهري رويايي را بوجود آورده است که هم گردشگران با هر نوع سليقه مي توانند تعطيلات دلخواه خود را در آنجا بگذرانند.همچنين اين شهر يکي از مهمترين مراکز تجمع کشتي‌ها در ترکيه و همچنين مرکزي براي مسابقات اتومبيل‌راني است (تور مارماريس)
علاوه بر اينکه . ماماريس بواسطه داشتن آب و هواي مديترانه اي در زمستان نيز داراي هواي معتدل بوده و امکان شنا کردن وجود دارد . همچنين کوههاي مرتفع و بهم فشرده و جنگلهاي کاج اطراف خود و درختان چنار پهن برگ و درختان کمياب ، پوشش گياهي مارماريس را تشکيل مي دهد.
ماماريس که تا چندي پيش با ماهيگيري ، صنايع ابري و گياهان معطر خود مشهور بود امروز بصورت يک شهر و مرکز توريستي بزرگي در آمده است.
امروزه بواسطه بنادر طبيعي براي کشتي هاي تفريحي درياي مديترانه ، در كارخانجات کشتي سازي خليج يالانجي نيز تعمير و نگهداري کشتي هاي تفريحي انجام مي پذيرد.